Etiket arşivi: Gazeteye Reklam Vermek

Gazeteye Reklam Vermek

Ölçümleme reklam pazarlamasında çok hassas bir konudur. Reklamların nitelikleri ve nicelikleri değişse bile, ölçümlenmesi gerçeği değişmez. Reklam yönetiminde; ölçümleme ve raporlama kritik başarı faktörlerinin başında gelir. Bu sistemin yürütülmesinin en önemli parçalarından birisi de reklam bütçesinin verimli kullanılmasını sağlamaktır. Çünkü markanın görmek isteyeceği şey, kazançtır. Bu aşamada devreye gazete reklam vermek devreye girmektedir. Ölçümleme ve raporlamanın etkin bir geri dönüş sağlaması için; gazete ilanın sunumu oldukça önemlidir. Bunun neticesinde gazetelere verilecek reklam ilanlar:
• Hızlı ve doğru bilgi akışı
• Soruna anında müdahale
• Reklam devam ederken çözüm üretme
• Bütçenin verimli kullanımı
• Erişilen kişi sayısı
• Çıkan haber adedi
• İlanın satışa yansıması
• Marka algısının nasıl yansıdığı gibi sonuçlara ulaşılmasını sağlamaktadır.
Reklam demek her mecra için gelir demektir. Hangi sektör olursa olsun ticari döngüde reklamın payı oldukça büyüktür. Gazeteye reklam vermek reklamı veren markaya büyük bir getiri ve kurumsallık sağlamaktadır. Çünkü gün içerisinde gazete birçok kişiye ve kitleye ulaşmaktadır. Hem uygun fiyatlı oluşu hem de her yerde kolayca bulunabilir oluşu reklam payını ve değerini arttırmaktadır. Gazete reklamları belirli sayfalarda, belirli mizanpajlarda, belirli kelime sayıları ile ve belirli görseller ile sayfalarda boy göstermektedir. Gazete reklamları yaratıcı ve farklı düşünmeye son derece açık bir mecradır. Kurum kimliğini yansıtan ya da kişisel bakış açısını yansıtan bu reklam türü son derece yalın ve özgün olarak tasarlanmaktadır. Gazeteye reklam verirken iki konu son derece önemlidir. Bunlardan bir tanesi reklam metni bir diğeri ise reklam görselidir. Öncelikli olarak reklam metni kurgulanır. Bu kurgulanan reklam metninde yazılacak her kelimenin hatta her harfin bir anlamı olmalıdır. Kullanılacak ana metin, kullanılacak spot cümleler ve kullanılacak ana başlıklar kurumu ya da kişiyi en doğru şekilde tanıtmalıdır. En ufak bir kelime dahi yanlış ve ters algılanmaya zemin hazırlayabilir. Metnin kurulumu ve kurgusu doğru yapıldıktan sonra ise ikinci önemli olan aşamaya geçilir. Bu aşama grafik yani tasarım aşamasıdır. Metnin anlamını destekleyen bir tasarım oluşturulması gerekir. Markanın logosu, renkleri ya da sloganı ile uyumlu bir çalışma yapılmalıdır. Gazeteye reklam vermek istediğinizde ilanı metni ne anlatıyor ise; ona uygun bir grafik tasarım çalışması yapılmalıdır.
Tüm bu kıstaslar tamamlandıktan sonra ise uygulama aşaması gerçekleşmektedir. İlanın çıkacağı sayfa, ilanın büyüklüğü, ilanın kelime sayısı, ilanın mizanpajı, ilanın sayfadaki boyutu gibi son aşama kompozisyonları da sağlandıktan sonra şık ve doğru bir sunum ile ilan yayınlanmaktadır. Bu bir reklam koordinasyonudur. Kelimelerinden rengine, dokusuna, grafik çalışmasına, sloganına kadar her şeyin bir bütünlük içerisinde sunulduğu kusursuz bir tanıtım şeklidir. Markanın, kurumun, şirketin, şahsın son derece karlı çıktığı bir oluşumdur. Gazete ilanları diğer mecralarda yayınlanan ilanlara göre daha uygun fiyatlı olduğu için çok daha fazla talep görmektedir. Bu arz talep ilişkisinde son derece kaliteli, profesyonel ve uzman bir hizmet sunan gazeteler birçok kişi tarafından da tercih edilmektedir. Gazeteler; müşteri odaklılık, dürüstlük, yaratıcılık ve etkin iletişim için yüksek değeri ve motivasyonu ifade ediyor. İşlerine ve müşterilerine duydukları heyecandan ilham alıyorlar. Gazeteler; sizlere daha kaliteli, kişisel hayallerinizi yansıtan dolu dolu ve zengin bir yaşam alanı sunmak için büyük bir tutku ve enerji ile çalışıyor.Müşterilerini dinlemek ve onların ihtiyaçlarını anlamak,yenilikçi ve faydalı çözümler ile yaşam kalitesini arttırmak için bilgi, tecrübe ve deneyim faktörlerinin kombinasyonları ile kusursuz ve eşsiz projeler yaratıyorlar.